вівторок, 23 лютого 2021 р.

 

Відзначення Міжнародного дня рідної мови

Ну що б, здавалося, слова…

Слова та голос – більш нічого.

А серце б’ється – ожива,

Як їх почує!.. Знать, од Бога

І голос той, і ті слова

Ідуть меж люди!

Т. Г. Шевченко

21 лютого світова громадськість відзначає цей деньадже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу.

Святкують і в Україні, бо рідна мова є визначальною ознакою держави, безцінною і невичерпною скарбницею культурного надбання українського народу.

У Троїцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів Берестівської сільської ради організували свято Тимошенко Валентина Василівна, Гузь Світлана Іванівна, вчителі української мови та літератури.

22 лютого 2021 року оформили книжкову виставку «О, рідне слово – пам’яті спасенність», представлену розмаїттям мовознавчих видань, словників, довідників, збірників поетичних творів, афоризмів, крилатих висловів, віршів про мову. Учні змогли познайомитися з новими книгами українських поетів, письменників та кращими зразками вітчизняної літератури.

У 5 – 11 класах пройшли пізнавальні бесіди про красу і велич рідної мови: «Наша українська мова – співуча, калинова», огляди літератури, вікторини та інтелектуальні ігри: «Як добре ви знаєте українську мову», «Я знаю українську мову», мовні квести: «У царстві рідної мови», «Лабіринти мови».

Учні читали поезії про українську мову, слухали пісні, переглянули відео-презентацію «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема» (В. Сосюра), пригадали прислів’я, приказки, позмагалися в промовлянні скоромовок.

Щоб краще знати рідну мову, потрібно вивчати іноземні мови. Тому до свята також долучилася Малаган Людмила Іванівна, учителька англійської мови, яка провела вікторину «Across the USA» («Крокуємо по США») у 10 класі. Учні познайомилися з визначними подіями країни, вивчали на англійській мові територію, клімат, природні ресурси, промисловість країни та інше.

Підсумком свята було монологічне висловлювання – представлення кожного учня на запитання: Чим є для мене рідна мова? Наприклад, були такі щирі думки: «Для мене рідна мова – це засіб спілкування. Я дуже люблю українську мову, тому що вона гарна, ніжна, рідна, квітуча, мелодійна, вона мені подобається. І я хочу її вивчати, спілкуватися, щоб вона ніколи не зникла. Пишаюсь, що я українка, українець».

І ми, вчителі-філологи, пишаємося, що у нас такі гарні діти, розумні, щирі, бажають вивчати українську мову, яка є джерелом духовного розвитку людини, і завжди нею спілкуватися.

Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини:

Берегти її, плекати

Буду всюди й повсякчас,

Бо ж єдина – так, як мати,

Мова в кожного із нас! (Оксана Забужко).

 















Немає коментарів:

Дописати коментар